Prednášajúci

Piatym ročníkom konferencie FM Camp 2024 (a jubilejným desiatym ročníkom technologických kempov) Vás budú sprevádzať najlepší odborníci vo svojich odboroch.

(podľa abecedy)

Aragorn Meulendijks

Keynote speaker

LinkedIn Profil

Hlavným rečníkom FM CAMP 2024 bude inovátor a odborník na virtuálnu realitu Holanďan Aragorn Meulendijks, ktorý sa po úspešnej kariére v oblasti marketingu a predaja stal odborníkom na virtuálnu realitu, blockchain, NFT, moderný marketing, krypto a metaverse. Aragorn Meulendijks ponúka jedinečný pohľad na futurizmus tým, že analyzuje historické trendy v technológiách a ich vplyv na ľudstvo a následne predpovedá ich dopad na našu budúcnosť. Jeho snahou je zjednodušiť zložité technologické koncepty, aby umožnil ľuďom a organizáciám inovovať a vynikať. Medzi jeho osobitné zameranie patrí umelá inteligencia, metaverse a cesta k technologickej jedinečnosti. Aragornove postrehy ako historika budúcnosti sú založené na hĺbkovom štúdiu histórie a trendovej analýzy. Verí, že vstupujeme do nebezpečného, no zároveň vzrušujúceho obdobia v histórii ľudstva, kde rozsah technologických zmien v nasledujúcom desaťročí prekoná minulé storočie, ak nie posledných 10 000 rokov ľudskej histórie. Technológiu vníma ako prírodnú silu, ktorá sa začína sama rozvíjať spôsobom, ktorý je takmer mimo ľudskej kontroly. Nečinnosť podľa neho nie je riešením – a tak povzbudzuje ľudí, aby zostali informovaní, osvojili si nové nástroje a nechali svoju fantáziu popracovať na tom, ako využiť vznikajúce technológie vo svoj prospech.

Mgr. Barbora Balunová
L/R/P advokáti, s.r.o.

LinkedIn Profil

Viktor Beláň
HERZ, spol. s r.o.
Riaditeľ oddelenia obnoviteľných zdrojov energie, kotly na biomasu

Väčšinu svojho profesného života, viac oko 25 rokov sa venuje stavbám a technike prostredia. Prešiel viacerými pracovnými pozíciami ako napríklad  manažér investícii pre najväčší slovenský reťazec zaoberajúci sa predajom elektroniky, výkonný a servisný riaditeľ v oblasti vzduchotechniky a klimatizácii pre polyfunkčné, obytné a aj priemyselné budovy a v súčasnosti sa venuje návrhom a implementácií kotlov na biomasu do stredne veľkých budov, priemyselných budov pre vykurovanie, alebo pre technologické účely využitia obnoviteľných zdrojov energie.   

Ing. Peter Brestovanský
CHASTIA s.r.o.

12 rokov bol riaditeľom divízie FM v jednej z najväčších spoločností so službami FM na Slovensku, rozbiehal a riadil jedny z najväčších FM projektov na Slovensku. V súčasnosti pomáha firmám budovať úspešné tímy prostredníctvom školení a teambuildingov. Venuje sa projektom cirkulárnej ekonomiky a opätovného využívania spotrebičov, tiež aj prednáškovej činnosti v oblasti FM a motivácie. V neposlednom rade je odborným garantom vzdelávania v oblasti Facility manažmentu pre FM Institute.

Lenka Buchláková
Televízia TA3
Ekonomická moderátorka a analytička

LinkedIn Profil

Lenka Buchláková je absolventkou Paneurópskej vysokej školy v Bratislave. V roku 2016 získala diplom z medzinárodných vzťahov a diplomacie na Geneva School of Diplomacy and International Relations a z medzinárodných a európskych štúdií na University of Cambridge vo Veľkej Británii a v roku 2020 diplom z Université de Genéve, v odbore ekonomika a manažment. Do TA3 prišla z finančného sektora. Ako analytička pracovala pre Slovenskú sporiteľňu či finančného sprostredkovateľa FinGO.sk, kde sa venovala hlavne digitálnym a spotrebiteľským témam. Patrila medzi najcitovanejšiu bankovú a finančnú analytičku na Slovensku. Predtým pracovala viac ako 11 rokov v médiách – písala pre denník Hospodárske noviny, Pravdu, rádio Aktual a aj pre viaceré lokálne televízie.

Ing. Patrik Durdiak
HERZ, spol. s r.o.
Produktový a obchodný manažér pre priemyselné armatúry a odovzdávacie stanice tepla

LinkedIn Profil

Volám sa Patrik Durdiak, mám 30 rokov. Bývam v obci Lehota pri Nitre. Študoval som na SPU v Nitre, na technickej fakulte. Pracujem v spoločnosti Herz ako obchodný manažér pre predaj priemyselných armatúr a OST. K mojim záľubám patrí hlavne šport a turistika.

Ing. Michal Hesek
KOOR, s.r.o.
COO – Riaditeľ pre organizáciu a riadenie spoločnosti

LinkedIn Profil

Michal Hesek je absolventom Stavebnej fakulty STU. V oblasti energetiky pôsobí 13 rokov. V súčasnosti je riaditeľom pre organizáciu a riadenie v spoločnosti KOOR Group. V spoločnosti riadi  procesy ESG, má nastarosť tvorbu inovatívnych riešení v rámci energetiky ako sú agregácia, využitie batériových systémov, tvorby PPA projektov a EÚ fondov pre klientov.  

Ing. Tomáš Hollý
Techno box services s.r.o.
Konateľ spoločnosti

LinkedIn Profil

Prináša medzinárodný know-how v oblasti správy komerčných nehnuteľností, v ktorej pôsobí už viac ako 12 rokov. V rámci jeho pôsobenia riadil tímy spravujúce portfólio 24 obchodných centier a retail parkov s celkovou GLA 280tis. m², patriacich medzinárodným klientom ako Immofinanz, CPI Group, CBRE IM, JTRE, Multi, Black Rock. Bol tiež súčasťou paredenského tímu akvizícií pre spoločnosti Wood & Co, Indotek Group a ďalších, kde zastrešoval strategické poradenstvo a komerčné Due Diligence.

Ing. Peter Horáčik
SALTO Systems, S.L.

Martin Hudec 
Hoval SK spol. s r.o.
Area Manager

LinkedIn Profil

Pracujem v oblasti TZB 12 rokov. Prešiel som si od predaja drobného materiálu, cez montáže až po návrhy priemyselných riešení.

Ing. Michal Iľaš
KODYS SLOVENSKO, s r.o.
Channel Account Manager

LinkedIn Profil

Michal je absolvent Žilinskej univerzity. Pred deviatimi rokmi začal v spoločnosti KODYS SLOVENSKO ako softvérový konzultant. Aktuálne ako Channel Account Manager spravuje partnerskú sieť systému evidencie a inventarizácie majetku EVIDEI v 24 krajinách.

Ing. Jakub Jamnický, MPH
DHA, a.s.
Managing partner

LinkedIn Profil

V zdravotníckom IT odvetví pôsobí od roku 2003. Má bohaté skúsenosti s konsolidáciou nemocníc s technologickým dlhom. Jakub pravidelne prednáša Informačné systémy v zdravotníctve ako hosť na FIIT STU BA, ako odborník na komunikačné štandardy v medicíne. Pôsobil 6 rokov ako klinický IT riaditeľ holdingu Penta Hospitals International (SK/CZ/PL). Jeho nedávnym zaujímavým projektom bol návrh IT koncepcie Nemocnice Novej Generácie BORY, kde bol členom projektového tímu od roku 2017 až po uvedenie všetkých častí do prevádzky.

Ing. Ondrej Kavka
Mesto Poprad
Viceprimátor mesta Poprad

Ing. Pavol KOVÁČIK, PhD., MBA.
Zväz stavebných podnikateľov Slovenska

LinkedIn Profil

Ing. Ján Michlík
Phillip a.s.
Konateľ spoločnosti

IT nadšenec podporujúci viaceré startupy a rozrastajúcu sa komunitu mladých ľudí v podtatranskom regióne. Jeho poslaním je zachovanie biodiverzity našej planéty pre budúce generácie. Po vyštudovaní na TU v Košiciach vybudoval metropolitnú sieť v Poprade, kde po zlúčení so Slovanetom pôsobil na viacerých pozíciách a v predstavenstve spoločnosti. Od roku 2016 sa venuje IoT technológiám a téme Smart City/Building.

Ing. Vladimír Orovnický
DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s.r.o.
Managing Director

LinkedIn Profil

Vladimír Orovnický je absolventom Strojníckej fakulty na STU v Bratislave. Od roku 2002 pôsobí v spoločnosti Daikin Slovensko, kde prešiel viacerými pozíciami. V roku 2008 nastúpil na pozíciu Managing Director, kde má na starosti rozvoj a riadenie celej spoločnosti Daikin v SR. Od roku 2018 pôsobí aktívne aj v Slovenskom zväze pre chladiacu a klimatizačnú techniku, ktorého je aktuálne Prezidentom, kde sa snaží aktívne vplývať na rozvoj celého segmentu a napomáhať tvorbe potrebnej  legislatívy a systému vzdelávania vo veľmi špecifickom odbore tepelných čerpadiel.

Maroš Ovčarik
PARTNERS INVESTMENTS, o.c.p., a.s.

LinkedIn Profil

Ing. Peter Pajerchin
Brantner, s.r.o.

LinkedIn Profil

Ján Palenčár

LinkedIn Profil

Mgr. Lukáš Penxa
MsÚ Poprad

Ing. Stanislav Plevák
Slovenská sporiteľňa, a.s.
Riaditeľ pre Verejný a neziskový sektor

LinkedIn Profil

Mám prax v oblasti podnikovej ekonomiky,  v riadení stavebnej firmy, ale predovšetkým pracujem takmer 30 rokov v bankovníctve ako manager v oblasti riadenia firemného financovania , posledných 7 rokov vo verejnom a neziskovom sektore.

Ing. Tomáš Polák
CHASTIA s.r.o.

Ing. Andrej Preťo
Mark2 Corporation Slovakia s. r. o.
Head of M2C Space

Ing. Lucie Půžová
Českomoravská Nemovitostní a.s.
CSA - Consultant of Sustainability Area

LinkedIn Profil

Již téměř deset let se věnuji oblasti realitních projektů, jejich akvizicím a financování, investičnímu managementu a problematice udržitelnosti a ESG. Aktuálně působím jako konzultantka pro udržitelnost ve společnosti Českomoravská Nemovitostní. Pracuji na aktivitách a projektech spojených s ESG a mám na starosti kompletní ESG strategii celé realitní skupiny, která má ve správě aktiva přesahující hodnotu 14 miliard Kč.

Ing. Rastislav Roško, LL.M.
L/R/P advokáti, s.r.o.

LinkedIn Profil

Ing. Silvia Šifrová
Popradská energetická spoločnosť, s.r.o.

Ing. Igor Stanek
CHASTIA s.r.o.
Konateľ spoločnosti

LinkedIn Profil

Zakladateľ a konateľ softvérovej spoločnosti CHASTIA s.r.o. a CHASTIA CZ s.r.o., www.chastia.com. V spoločnosti CHASTIA má na starosti expanziu spoločnosti mimo Slovenska, zaoberá sa návrhom architektúry informačného systému Chastia ONE a Chastia FM a odborne sa špecializuje na správu majetku - Property a Facility Management. Od roku 2002 prevádzkovateľ prvého slovenského internetového portálu pre vývojárov na platforme Microsoft www.vyvojari.sk (predtým www.aspnet.sk). Vyštudoval softvérové inžinierstvo na ČVUT v Prahe, kde pôsobil ako Microsoft Student Partner. 10 rokov ocenený spoločnosťou Microsoft ako Microsoft Most Valuable Professional v oblasti webového vývoja. V minulosti sa aktívne venoval prednášaniu vývojárskych tém v rámci združenia WUG.sk alebo na rôznych seminároch a konferenciách. Blog: blog.vyvojari.sk/spigi, www.spigi.sk, prípadne twitter.com/spigi

Mgr. Petra Steindlová
Unilabs Slovensko, s. r. o.
Ekonóm

Od roku 2006 pôsobí v spoločnosti Unilabs Slovensko, s. r. o. na pracovnej pozícií ekonóm. Je absolventkou Univerzity Komenského v Bratislave. V rámci svojej agendy sa venuje okrem iného aj zefektívňovaniu procesov v oblasti správy majetku a v agende cestovných príkazov.

Juraj Szabo
Husqvarna Slovensko, s.r.o.
Project manager

LinkedIn Profil

Juraj Szabo je vášnivým zástupcom Husqvarny už 16 rokov, z toho väčšinu času ako projektový manažér. Jeho vášňou je zmena spôsobu kosenia na Slovensku. Verí, že robotizácia údržby zelene prináša všetky pozitívne faktory, a to nielen pre trh, ale aj pre životné prostredie. Jeho cieľom je prinášať inovácie, ktoré zmenia naše pohľady na trávnikovú údržbu a pomôžu nám žiť harmonicky s prírodou. S Jurajom sa môžete spojiť na ďalšej FM Camp udalosti a zdieľať vaše vízie pre budúcnosť zelene na Slovensku!

Ing. Erik Vodhánel
Viessmann, s.r.o.
Predajný a projektový manažér, komerčné riešenia.

LinkedIn Profil

Oblasti vykurovania sa venuje od vysokej školy, kde riešil najmä praktické zapojenia technológií v rezidenčnej oblasti. Po nástupe do spoločnosti Viessmann pracoval 7 rokov na pozícii obchodno-technického poradcu pre Žilinský región a neskôr ako poradca pre technológie OZE pre stredný a východný región Slovenska. Aktuálne je súčasťou tímu pre komplexné energetické riešenia v komerčnom a priemyselnom segmente.

Ing. Patrik Zúrik
Mark2 Corporation Slovakia s. r. o.
Business Director SK

LinkedIn Profil