Prednášajúci

Zoznam rečníkov je v príprave! Na doplnení kompletného zoznamu priebežne pracujeme.

Piatym ročníkom konferencie FM Camp 2024 (a jubilejným desiatym ročníkom technologických kempov) Vás budú sprevádzať najlepší odborníci vo svojich odboroch.

(podľa abecedy)

Aragorn Meulendijks

Keynote speaker

LinkedIn Profil

Hlavným rečníkom FM CAMP 2024 bude inovátor a odborník na virtuálnu realitu Holanďan Aragorn Meulendijks, ktorý sa po úspešnej kariére v oblasti marketingu a predaja stal odborníkom na virtuálnu realitu, blockchain, NFT, moderný marketing, krypto a metaverse. Aragorn Meulendijks ponúka jedinečný pohľad na futurizmus tým, že analyzuje historické trendy v technológiách a ich vplyv na ľudstvo a následne predpovedá ich dopad na našu budúcnosť. Jeho snahou je zjednodušiť zložité technologické koncepty, aby umožnil ľuďom a organizáciám inovovať a vynikať. Medzi jeho osobitné zameranie patrí umelá inteligencia, metaverse a cesta k technologickej jedinečnosti. Aragornove postrehy ako historika budúcnosti sú založené na hĺbkovom štúdiu histórie a trendovej analýzy. Verí, že vstupujeme do nebezpečného, no zároveň vzrušujúceho obdobia v histórii ľudstva, kde rozsah technologických zmien v nasledujúcom desaťročí prekoná minulé storočie, ak nie posledných 10 000 rokov ľudskej histórie. Technológiu vníma ako prírodnú silu, ktorá sa začína sama rozvíjať spôsobom, ktorý je takmer mimo ľudskej kontroly. Nečinnosť podľa neho nie je riešením – a tak povzbudzuje ľudí, aby zostali informovaní, osvojili si nové nástroje a nechali svoju fantáziu popracovať na tom, ako využiť vznikajúce technológie vo svoj prospech.

Viktor Beláň
HERZ, spol. s r.o.

Ing. Patrik Durdiak
HERZ, spol. s r.o.

LinkedIn Profil

Ing. Michal Hesek
KOOR, s.r.o.
COO – Riaditeľ pre organizáciu a riadenie spoločnosti

LinkedIn Profil

Michal Hesek je absolventom Stavebnej fakulty STU. V oblasti energetiky pôsobí 13 rokov. V súčasnosti je riaditeľom pre organizáciu a riadenie v spoločnosti KOOR Group. V spoločnosti riadi  procesy ESG, má nastarosť tvorbu inovatívnych riešení v rámci energetiky ako sú agregácia, využitie batériových systémov, tvorby PPA projektov a EÚ fondov pre klientov.  

Ing. Tomáš Hollý
Techno box services s.r.o.
Konateľ spoločnosti

LinkedIn Profil

Martin Hudec 
Hoval SK spol. s r.o.
Area Sales Manager

LinkedIn Profil

Ing. Michal Iľaš
KODYS SLOVENSKO, s r.o.
Key Account Manager

LinkedIn Profil

Ing. Jakub Jamnický, MPH
DHA, a.s.
Managing partner

LinkedIn Profil

V zdravotníckom IT odvetví pôsobí od roku 2003. Má bohaté skúsenosti s konsolidáciou nemocníc s technologickým dlhom. Jakub pravidelne prednáša Informačné systémy v zdravotníctve ako hosť na FIIT STU BA, ako odborník na komunikačné štandardy v medicíne. Pôsobil 6 rokov ako klinický IT riaditeľ holdingu Penta Hospitals International (SK/CZ/PL). Jeho nedávnym zaujímavým projektom bol návrh IT koncepcie Nemocnice Novej Generácie BORY, kde bol členom projektového tímu od roku 2017 až po uvedenie všetkých častí do prevádzky.

Ing. Vladimír Orovnický
DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s.r.o.
Managing Director

LinkedIn Profil

Vladimír Orovnický je absolventom Strojníckej fakulty na STU v Bratislave. Od roku 2002 pôsobí v spoločnosti Daikin Slovensko, kde prešiel viacerými pozíciami. V roku 2008 nastúpil na pozíciu Managing Director, kde má na starosti rozvoj a riadenie celej spoločnosti Daikin v SR. Od roku 2018 pôsobí aktívne aj v Slovenskom zväze pre chladiacu a klimatizačnú techniku, ktorého je aktuálne Prezidentom, kde sa snaží aktívne vplývať na rozvoj celého segmentu a napomáhať tvorbe potrebnej  legislatívy a systému vzdelávania vo veľmi špecifickom odbore tepelných čerpadiel.

Ján Palenčár

Ing. Igor Stanek
CHASTIA s.r.o.
Konateľ spoločnosti

LinkedIn Profil

Zakladateľ a konateľ softvérovej spoločnosti CHASTIA s.r.o. a CHASTIA CZ s.r.o., www.chastia.com. V spoločnosti CHASTIA má na starosti expanziu spoločnosti mimo Slovenska, zaoberá sa návrhom architektúry informačného systému Chastia ONE a Chastia FM a odborne sa špecializuje na správu majetku - Property a Facility Management. Od roku 2002 prevádzkovateľ prvého slovenského internetového portálu pre vývojárov na platforme Microsoft www.vyvojari.sk (predtým www.aspnet.sk). Vyštudoval softvérové inžinierstvo na ČVUT v Prahe, kde pôsobil ako Microsoft Student Partner. 10 rokov ocenený spoločnosťou Microsoft ako Microsoft Most Valuable Professional v oblasti webového vývoja. V minulosti sa aktívne venoval prednášaniu vývojárskych tém v rámci združenia WUG.sk alebo na rôznych seminároch a konferenciách. Blog: blog.vyvojari.sk/spigi, www.spigi.sk, prípadne twitter.com/spigi

Petra Steindlová
Unilabs Slovensko, s. r. o.

Ing. Erik Vodhánel
Viessmann, s.r.o., 
Predajný a projektový manažér, komerčné riešenia.

LinkedIn Profil

Oblasti vykurovania sa venuje od vysokej školy, kde riešil najmä praktické zapojenia technológií v rezidenčnej oblasti. Po nástupe do spoločnosti Viessmann pracoval 7 rokov na pozícii obchodno-technického poradcu pre Žilinský región a neskôr ako poradca pre technológie OZE pre stredný a východný región Slovenska. Aktuálne je súčasťou tímu pre komplexné energetické riešenia v komerčnom a priemyselnom segmente.